Valašský kalendář každoroční - CALENDARIUM VALACHIUM PERPETUM UNIVERSALIS

Kód: 3
Novinka Tip
Neohodnoceno
199 Kč –9 % 180 Kč
Skladem

Právě se Vám dostává do rukou již 5. vydání dosud nejucelenějšího věčného kalendáře valašských moudrostí a pranostik - CALENDARIUM VALACHIUM PERPETUM UNIVERSALIS. V kalendáři naleznete 365 valašských pranostik, moudrostí i předpovídání budoucích časů a věcí z hvězdnosti nebeské, o úrodách a rozličných stavech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

CALENDARIUM VALACHIUM PERPETUM UNIVERSALIS se seznamem svátků, které světili naši dávní předkové, kromě mnoha jiných praktických přehledů pro hospodářství, dům i obchod. Kromě 365 valašských moudrostí a pranostik v tomto věčném kalendáři naleznete i předpovídání budoucích časů a věcí z hvězdnosti nebeské, o úrodách a rozličných stavech. Doufáme, ale, že člověk zdravého rozumu poživající, omylnost měnících se časů a případnosti povědomý nebude tomu věřiti, že prší-li toho neb onoho dne, svítí-li slunce na ten den nebo ne, že prý nedostatek chleba, vína míti budeme nebo všeho hojnosti očekávati máme.

  • Formát: 250 x 353 mm
  • Rozsah: 8 listů dvojstranně potištěných + podkladový karton;
  • Barevnost: 1/0 hnědá PANTONE
  • Materiál: Conqueror Chamois 130 g/m2, oboustranně povrchově rýhovaný kartón. Široké rýhování běží paralelně s delší stranou.
  • Materiál podkladu: bílý karton na zpevnění cca 300 g/m2 – nepotištěný, cca o 4 cm delší než kalendář k potisku reklamy partnera.
  • Vazba: černá drátěná kroužková vazba