Vlajka (prapor) Valašského království 36x18 cm

Kód: 305
Novinka Tip
Neohodnoceno
250 Kč –20 % 200 Kč
Skladem

Nová limitovaná série venkovních vlajek o rozměrech 36x18 cm, tištěná digitálním tiskem. Materiál je 100%PES, gramáž 110g/m, úplet "Jetflag" s tunýlkem nahoře zašitým na zavěšení na tyč.

Detailní informace

Detailní popis produktu

První návrh vlajky Valašského království navrhl její autor Tomáš Harabiš v září 1998 a vyrobil v prosinci 1998. Jednotlivé barvy vlajky znázorňují valašské louky a lesy (zelená), pasoucí se ovečky (bílá), oblohu i švestky, které jsou valašským národním symbolem (modrá) a slunce i švestková dužnina (žlutá). Valašský klobouk a zkřížené valašky v erbu jsou součástí valašských zvyků, tanců i kroje. Korunka na původním návrhu nebyla, dodělávala se v roce 2005 a symbolizuje království. 

Prapor je průběžně občany Valašského království vztyčován na těch nejvýznamnějších místech naší planety. Byl vztyčen například na šesté nejvyšší hoře světa Čo Oju (Tyrkysová bohyně) 8188m, na novozélandské antarktické základně, na nejteplejším místě naší planety v Badwater Basin v Údolí smrti a na stovkách dalších významných míst.

Za téměř 25 let své existence se stal všeobecně známým symbolem nejen Valašského království, ale i neoficiálním praporem Valašska. Prapor se také stal oblíbeným dárkem.